ELGA AB - Švédsko

elga_ab_64243
Elga AB, Export dept.
Box 277
S-433 24 Partille
Tel: +46-31-726 46 00
Direct: +46-31-726 46 13
Fax: +46-31-726 47 00
   
www.elga.se

 

ELGA AB Švédsko

je významnou světovou společností s padesátiletou tradicí zabývající se výrobou, technickým poradenstvím a distribucí přídavného materiálu pro svařování. Elga byla založena v roce 1938 a od roku 2000 spadá pod koncern ITW (Illinois Tool Works).

Společnost sídlí v Goteborgu. Její dosavadní filozofie je zejména orientace na speciální materiály a extrémní zakázky typu potrubní systémy, loděnice, velkoobjemové nádoby, těžší svařence, tělesa, energetický program, vojenský program, ponorky, těžební plošiny na ropu umístěné v mořích, vrtné věže, nerezový program, hliníkový program, trubičkové dráty, spec. nerez. elektrody apod.

Firma ELGA má v Evropě významné postavení, zejména ve Skandinávii, Velké Británii, Francii, Itálii, Holandsku, Polsku apod. Výrobky firmy ELGA splňují podmínky ISO 9002 (LLOYDS REGISTER QUALITY COMPANY) již od roku 1992 a ISO 9001 od roku 1995. Partnerem pro vývoj a výrobu např. trubičkového drátu je KOBE STEEL, LTD. Japan.

S firmou KEMPPI vytvořila společný podnik se společným působením na světových trzích. S ohledem na velikost firmy ELGA investuje výjimečné množství prostředků na vývoj nových výrobků. Výsledkem je jedna z nejlepších řad přídavných materiálů na trhu. To dovoluje zákazníkovy široký výběr.

Cílem firmy je obsadit první příčku v kvalitě výrobků v Evropě. 

Základní typy výrobků:

  • Přídavné materiály pro svařování

Elga se specializuje na vysoce kvalitní produkty, založené na plné technické podpoře, pro všechny metody svařování – MIG/MAG, TIG, MMA, SAW. Společnost je vysoce flexibilní a může vyvinout a vyrobit specifický výrobek přesně podle požadavků zákazníka.
  • Keramické destičky

Keramický program Elga obsahuje vhodné typy destiček pro všechny druhy svařování – MMA, MIG/MAG a SAW.
  • Plynové příslušenství

Elga Gas Equipment (EGE) je švédský výrobce zboží pro svařování plamenem, pájení a řezání a kontrolního zařízení pro svařování v ochranných atmosférách. Výrobky splňují podmínky EN/ISO 9001 (Lloyd"s Register of Quality). Od roku 2000 je EGE oddělena od ELGA AB a sídlí v moderní hale, vybavené CNC stroji, ve městě Stenkullen poblíž Goteborgu.

Kontakty

ARC-H a.s.
Doudlevecká 17
CZ 301 00 Plzeň