Příprava pro svar a orbitální svařování

Orbitalum Tools GmbH

je předním světovým dodavatelem techniky pro orbitální dělení, úkosování a čelní zarovnávání zastudena, třískovým obráběním. V sortimentu firmy jsou obsaženy pilové kotouče, frézy na úkos, maziva pro třískové obrábění a další. Dnes již klasickým výrobkem je pila na trubky tzv. „fišerka“. Pro potřeby úkosování trubek v dílně a na stavbě slouží spolehlivé, přenosné úkosovačky, jak pro upínání za vnitřní průměr, tak i pro upínání za vnější průměr. Stroje k upínání za vnější průměr lze použít k dělení a úkosování průběžného potrubí prakticky všech dimenzí při minimálních požadavcích na volný prostor kolem místa opracování.
 
Nabídka sortimentu strojů pro dělení a úkosování trubek zastudena je v současnosti bohatá také proto, že firma Orbitalum Tools GmbH se v rámci nadnárodní skupiny ITW (Illinois Tool Works) sjednotila se svým dlouholetým konkurentem, firmou E. H. Wachs (USA), která disponuje svojí velmi širokou nabídkou strojů pro dělení a úkosování trubek a potrubí.
 
Orbitalum Tools GmbH je dále výrobcem a dodavatelem zařízení pro orbitální svařování. V jejím výrobním programu jsou vedle vlastních zdrojů proudu pro orbitální svařování obsaženy uzavřené (kazetové) hlavy pro orbitální svařování, otevřené hlavy (svařovací kleště) pro orbitální svařování a hlavy pro  zavařování trubek do trubkovnice.
 
 

Industriebedarf und Schweißtechnik E. Jankus GmbH

vyrábí a dodává systémy pro plynovou ochranu kořene svaru, přístroje na měření kyslíku při svařování, středicí řetězy a upínače na trubky (tříbodové robustní centrátory), měřidla na kontrolu svarů a přípravy pro svar. Bruska na elektrody je z vlastní výroby. Vše se zaměřením na stavbu potrubí a nádob svařováním s použitím metody TIG.
 
Obě výše uvedené firmy spolupracují s firmou ARC-H a.s. (v minulosti ARC-H spol. s r.o.) již od roku 1993.
 

E.H.Wachs®

je světovým výrobcem a dodavatelem strojů pro těžké dělení a úkosování trubek zejména v montážních polohách a v terénu. E.H. Wachs má velmi dlouhou historií. Sídlí v USA (Illinois). Evropské zastoupení je v U.K. (Cheshire). Firma ARC-H a.s. udržuje obchodní styky s E.H.Wachs® už od roku 1993. Nejdříve prostřednictvím firmy Technopipe v Německu, později až do roku 2018 prostřednictvím firmy Orbitalum Tools v Německu. Nyní prostřednictvím zastoupení Wachs UK®. Produkty E.H.Wachs® vždy vynikaly svojí vysokou kvalitou a spolehlivostí.

Kontakty

ARC-H a.s.
Doudlevecká 17
CZ 301 00 Plzeň