Topné prvky

Heatmasters vyrábí topné prvky nejen pro své vlastní jednotky ohřevu, ale také pro další výrobce. Velkou část těchto topných prvků vyrábí na zakázku.
 

INDUKČNÍ CÍVKY

Indukční cívky Heatmasters jsou navržené pro invertory Heatmasters HM30 a HM31. Indukční cívky se dodávají připravené k okamžitému použití nebo na objednávku. Maximální délka cívky pro invertory Heatmasters je . Při použití indukční cívky při předehřívání je cívka obtočena kolem trubky bez izolace.

Cívka může být chráněna proti odkapávání od svařování izolační textilií. Během zpracovávání po svařování se trubka nejprve zaizoluje silnou keramickou pokrývkou, přes níž se kolem trubky následně obtočí cívka.
  

TOPNÉ REZISTORY

Topné prvky Heatmasters pro předehřívání a tepelné zpracování po svařování jsou navržené proto, aby bylo zajištěno, že se pro správný úkol použije správný prvek. Rozsah standardních topných prvků je široký a je tedy snadné vybrat pro použití správný druh prvku. Společnost také vyrábí topné prvky na zakázku podle specifikací klienta.

Kvalita znamená delší životnost.

Topné prvky jsou navržené tak, aby splňovaly požadavky procesu a pracovních podmínek. Třicet let zkušeností na pracovištích ukázalo, které konstrukce a materiály jsou nejvhodnější.

Konstrukční detaily

Odporový drát používaný v topných deskách je z materiálu NiCr 80/20, který je pro daný úkol nejvhodnější. Materiálem drátu používaným na jeho koncích je nikl, který se během tepelného zpracování nezahřívá. V tepelných prvcích jako jsou typy VLV, VLH, VPE a prvky v peci je drátem pevný drát NiCr (80/20) ve tvaru spirály.
 
Koncový drát a odporový drát jsou svařené dohromady tak, aby vytvořily spolehlivý spoj.

Svarové housenky v topných prvcích jsou z vysoce kvalitní keramiky oxidu hlinitého (Al2O3 ; 95 %). Materiál odpovídá normě IEC 672 skupiny C-700. Základní barvy jsou bílá a růžová. Topné prvky, u nichž je nebezpečí zlomení konce, jsou vybavené koncovými podpěrami. Tato konstrukce zajišťuje delší životnost výrobku.


Kontakty

ARC-H a.s.
Doudlevecká 17
CZ 301 00 Plzeň